«مطالعات راهبردی مالی و بانکی»، نشریه‌ای است با رویکرد علمی در سال 1402 در زمینه مطالعات مربوط به حوزه‌های مدیریت مالی، مدیریت امور بانکی، مدیریت بازرگانی، مدیریت نوآوری و فناوری اطلاعات و حسابداری به صورت فصلی و آنلاین توسط بانک سپه منتشر می‌شود. این نشریه با رسالت توسعه‌ دانش و پژوهش در زمینه ایجاد مبادلات علمی، انتشار و توزیع اطلاعات در حوزه‌های یادشده، مبادرت می‌ورزد. همچنین، ارجاع به منابع بروز، مرور ادبیات نظام‌مند به گونه‌ای که طیف مناسبی از مباحث مربوط به موضوع مقاله را پوشش دهد از اهمیت به سزایی برای نشریه برخوردار است. لذا ارائه تحلیل‌های مناسب و دستیابی به نتایج نوین و نوآورانه موجب در اولویت قرار گرفتن مقاله ارسالی می‌گردد.

از پژوهشگران گرامی خواهشمند است دستاوردهای علمی خود را که در قالب مقالات پژوهشی، مطالعات کاربردی و موردی برای نشریه ارسال نمایند. مقاله‌های ارسال شده پس از داوری تخصصی و در صورت تأیید هیئت تحریریه، به چاپ می‌رسند. از‌ استادان و پژوهشگران گرامی تقاضا می‌شود جهت ارسال مقالات خود با مراجعه به این سایت‌، ثبت‌نام و مقاله خود را بر اساس راهنمای تدوین تنظیم و ارسال نمایند. به این­ ترتیب مراجعه حضوری و یا تماس تلفنی با دفتر نشریه لزومی نخواهد داشت و کلیه ارتباطات با نویسندگان و داوران محترم از طریق این سامانه انجام خواهد گرفت.

قابل ذکر است که کلیه مقالات پذیرفته شده، بدون پرداخت وجه در نشریه به چاپ خواهد رسید. در ضمن، ارسال مقاله به نشریه، بدون هزینه، امکان پذیر می باشد. مقالات در نشریه توسط نرم‌افزار مشابه‌یاب سمیم نور مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. چنانچه میزان مشابهت کمتر از 20 درصد باشد، مورد تایید نشریه خواهد بود. این نشریه هیچ سیاستی را جهت ذخیره کردن نسخه مقاله در ذخیره سازها، برای نویسندگان تعریف نکرده است.

 از نویسندگان درخواست می‌شود موارد زیر را مدنظر قرار دهند: 

  • چنانچه نویسندگان دارای حامی یا تامین‌کننده اعتبار پژوهشی هستند، در قسمت تشکر و قدردانی مقاله ذکر نمایند.
  • بازه بررسی مقالات دریافتی (اعلام نظر به نویسنده یا آغاز فرآیند داوری) حداکثر 7 روز کاری است.
  • فرایند داوری و اعلام نتیجه نهایی 1 تا 3 ماه می‌باشد.
  • فرآیند داوری برای هر مقاله، توسط حداقل 2 داور  از داوران نشریه انجام می‌پذیرد.

بیانیه دسترسی آزاد:  نشریه‌‌ی "مطالعات راهبردی مالی و بانکی" مقالات را با دسترسی آزاد منتشر می‌کند و  به هر کاربر اجازه می‌دهد متن کامل مقالات خود را بخواند، دانلود، کپی، توزیع، چاپ و جستجو کند یا به آن پیوند دهد و از آ‌ن‌ها برای هر هدف قانونی دیگری استفاده کند. دسترسی به کلیه مقالات منتشر شده در این مجله از تاریخ انتشار بلافاصله آزاد است. ضمنا هیچ هزینه‌ای از هیچ خواننده‌ای برای دانلود مقاله دریافت نمی‌کنیم.

لازم به ذکر است مقالات نشریه در پایگاه‌های SID، Civilica و Internet Archive بایگانی می‌شوند.